• Dvoulůžkový pokoj

  Menší dvoulůžkový pokoj, vhodný pro páry. Samostatný vchod.

 • Třílůžkový pokoj

  Prostorný pokoj se třemi lůžky s možností přistýlky. Vlastní vchod.

 • Dvoulůžkový pokoj 2

  Prostorný dvoulůžkový pokoj v prvním patře rodinného domu. Možnost přistýlky.

 • Apartmán

  Prostorný apartmán vhodný pro rodiny s dětmi či větší skupiny.

Blog

Na našem blogu bychom vás rádi seznámili s dalšími možnostmi kulturního, sportovního a jiného vyžití v Praze a jejím okolí. Naše nepravidelné příspěvky se zabývají turistickými atrakcemi, které považujeme za zajímavé, cestováním po nejbližším okolí Prahy a v neposlední řadě pro aktivnější hosty také vyžitím v oblasti sportu a pohybových aktivit.

Cestování

31 Mar

posted by

Categories: Uncategorized

Comments: 0

Rádi bysme Vám poradili několik tipů na výlety v okolí Prahy.

Pokud máte rádi historii a krásnou přírodu, vyražte na hrad Karlštejn. Milovníci přírody by neměli opomenout “český Grand Canyon”. Právě tak se přezdívá vápencovému lomu Velká Amerika, který je částečně zatopen a svou monumentálností připomíná americký kaňon. Lom je hluboký 80 metrů a na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou a hloubkou okolo 10 metrů.

Do Velké Ameriky se za 45 minut dostanete autobusovou linkou 311 z Prahy-Zličína. Pokud se sem vydáte autem, v okolí je zákaz parkování, a tak je třeba zajet přímo k lomu na malé parkoviště. Vjezd na parkoviště je ohraničen balvany.

Druhý výlet může směřovat do překrásného historického města Kutná Hora. Je tam tolik kulturních památek, že tu můžete bez problémů strávit celý den a nebudete se nudit. Určitě navštivte chrám Sv. Barbory a nejznámnější kostnici v Čechách.

Pokud sebou máte malé děti, vyražte do města Beroun, kde je k vidění Medvědárium. Medvědi Vojta, Kuba s Matějem se s Vámi jistě rádi seznámí.

Jestli máte rádi pivo, zajeďte si do Plzně či dál na východ do Chodové Plané, kde kromě pivovaru najdete i pivní lázně. Mají zde, kromě vynikajícího piva, také výtečnou restauraci. Vřele doporučujeme.

Poslední tip Vás zavede hluboko pod zem. Přírodní krásy můžete obdivovat v Koněpruských jeskyních.

 

 

Sport, Zdraví & Wellness

31 Mar

posted by

Categories: Sportovní vyžití, Zdraví

Comments: 0

V okolí penzionu je několik sportovišť.

Plavecký bazén, fitness, relax – finská sauna, parní kabina, whirpool – to vše nabízí aquapark Letňany, vzdálený 10 minut autem, či 15 minut MHD.

Pouhých 5 minut chůze od našeho penzionu je rodinné wellness centrum Rehaclub. Nabízí fyzioterapii, pilates, piloxing, saunu a bazén.

Pokud dáváte přednost adrenalinovým sportům, doporučujeme bobovou dráhu na Proseku. MHD cca 20 minut od penzionu.

Co dělat v Praze

31 Mar

posted by

Categories: Aktivity

Comments: 0

Praha nabízí nespočet zajímavých míst kulturních akcí a atrakcí všeho druhu. Nabízíme Vám pár tipů, jak strávit čas v hlavním městě.

Výstava Blanka Matragi v Obecním domě – světově proslulá modní návrhářka Blanka Matragi představuje svoji tvorbu v krásných prostorách Obecního domu. Jde zejména o šaty, oděvní doplňky, ale také sklo, porcelán, šperky. Výstava trvá do 31. srpna 2014.

Fanoušci kinematografie jistě uvítají rozsáhlou výstavu originálního amerického filmového  tvůrce Tima Burtona. Výstava se soustředí především na umělcovu výtvarnou tvorbu a představuje několik set kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací. Koná se v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.

S dětmi – doporučujeme návštevu Pražské ZOO v Troji. Překrásný areál, kde můžete strávit celý den. Otevřeno celoročně.

Pokud by počasí nepřálo, doporučujeme výstavu Dinosaurium na pražském Výstavišti. Děti tu uvidí největší sbírku pravých koster a zkamenělin dinosaurů. Výstava potrvá do 29. června 2014.

Pokud máte rádi klasickou hudbu, můžete si poslechnout cyklus koncertů Romantický novoměstský klavír 2014. Vstupenky je možné rezervovat na tel. 224 948 229 (Novoměstská radnice).

Spoustu zajímavých výstav, akcí a workshopů nabízí celoročně Výstaviště v Letňanech.

3.5. – 4.5. 2014 Mezinárodní výstava psů všech plemen.

30.8. – 31.8. 2014 International Prague car festival – motoristická výstava, zaměřená na upravené automobily, luxusní a závodní vozy.

2.9. – 6.9. 2014 Show dance Prague 2014 – Mistrovství světa v show dance.

4.9. – 6.9. 2014 17. Mezinárodní veletrh poštovních známek, mincí,minerálů a sběratelství.

 

Restaurace v blízkém okolí

31 Mar

posted by

Categories: Stravování

Comments: 0

V blízkém okolí našeho penzionu máme dvě příjemné restaurace.

Doporučujeme Vám restauraci Červený mlýn, kde výborně vaří, často jsou v nabídce grilované speciality. Je zde příjemný personál, venkovní zahrádka ve dvoře, lidové ceny. Vdálenost od penzionu je cca 200 m.

Restaurace Battistova cihelna je postavena v prostorách bývalé cihelny. Zajímavý interiér, každý týden nové menu. Specializuje se na moderní českou kuchyni s důrazem na výběr čerstvých surovin a kvalitní prezentaci pokrmů.
Vzdálenost od penzionu cca 300 m.

Brzy otevře i třetí restaurace, která je od nás vzdálena pouhých 50 m. V současné době je v rekonstrukci.